Zajęcia
OPIS ZAJĘĆ

PLASTYKA

Zajęcia plastyczne prowadzone w Gminnym Ośrodku Kultury w Puchaczowie prowadzone są przez plastyka oraz pedagoga. Zajęcia są organizowane tak, aby każde dziecko miało możliwość indywidualnego, i co ważne, swobodnego wypowiadania się oraz tworzenia w zakresie dostępnych środków plastycznych. Prace uczestników zajęć wysyłane są na konkursy plastyczne, te lokalne, jak i ogólnopolskie czy międzynarodowe.

instruktor: Aleksandra Różańska, Weronika Grochowska

GRAFIKA

Zajęcia z grafiki prowadzone w Gminnym Ośrodku Kultury w Puchaczowie prowadzone są przez plastyka. Uczestnicy zajęć poznają różne techniki graficzne od pracy ołówkiem, przez pionkoryt, suchoryt, aż do linorytu. Na zajęciach pracujemy dłutem, a później powatsłe prace odbijamy. Zajęcia są dla uczniów od 4 klasy szkoły podstawowej.

instruktor: Aleksandra Różańska

MUZYKA

Zajęcia muzyczne są prowadzone przez troje doświadczonych instruktorów. W swej ofercie posiadamy możliwość nauki gry na instrumentach klawiszowych oraz nauki śpiewu indywidualnie bądź grupowo.

Nauka gry na keyboardzie/pianinie
Nauka gry na instrumencie rozwija koncentrację i poprawia koordynację ruchową. Kontakt z muzyką wpływa pozytywnie na rozwój inteligencji. W znacznym stopniu zwiększają się umiejętności językowe, matematyczne oraz rozwija się zdolność abstrakcyjnego rozumowania.
Lekcje odbywają się indywidualnie, godziny zajęć dostosowujemy do każdego ucznia.
Oferta kierowana jest do dzieci i młodzieży od lat 7 do gimnazjum włącznie.

Instruktor: Rafał Rutkowski

Zajęcia wokalne
Zajęcia wokalne mają na celu rozwijać precyzyjne połączenie głosu ludzkiego z muzyką. Podczas takich zajęć pracujemy nad techniką wokalną oraz interpretacją utworów.
Zajęcia w grupie to także praca nad wytworzeniem idealnego współbrzmienia. W trakcie zajęć uczestnicy nabierają również umiejętności swobodnego zachowania scenicznego oraz panowania nad tremą. Poprzez zajęcia wokalne uczestnicy mają możliwość udziału w różnych przeglądach i festiwalach, biorą udział w występach artystycznych, reprezentują i promują GOK oraz naszą miejscowość.

Godziny zajęć są indywidualnie dostosowane do każdego ucznia.

Instuktor: Krzysztof Zgórski, Justyna Abramik

TANIEC

Zumba to zainspirowane Ameryką Południową zajęcia taneczno-ruchowe. To dynamiczny, ekscytujący oraz skuteczny program fitness. Zajęcia składają się z szybkich i wolnych rytmów wzmacniających i rzeźbiących sylwetkę.

Instruktor: Weronika Kopczyńska

TEATR

Zajęcia teatralne prowadzone są przez doświadczonego muzyka i pedagoga. Głównym założeniem tych spotkań jest nauka podstaw gry aktorskiej, poprawnej dykcji i interpretacji tekstu literackiego, prawidłowa emisja głosu, pokonywanie tremy, nauka współpracy w grupie jak również nauka śpiewu. Podczas zajęć staramy się by każdy mógł "rozwinąć skrzydła", przy okazji dobrze się bawiąc. Uczestnicy zajęć teatralnych mają możliwość udziału w przeglądach teatrów dziecięcych i młodzieżowych, reprezentują także i promują GOK oraz gminę podczas wielu lokalnych uroczystości.

Propozycja kierowana jest do wszystkich miłośników teatru i estrady od lat 7 do gimnazjum włącznie.

Instruktor: Justyna Abramik

Godziny otwarcia
Poniedziałek - Piątek 7:00 - 20:00
Kontakt
ul. Rynek 3
21-013 Puchaczów
tel. 81 75 75 345
www.gokpuchaczow.pl