Gmina Puchaczów na Dożynkach Powiatowych w Łęcznej

W dniu 3 września Gminny Ośrodek Kultury w Puchaczowie miał zaszczyt reprezentować naszą gminę podczas Dożynek Powiatowych w Łęcznej. Dożynki to bardzo ważne wydarzenie, które wpisuje się w naszą tradycję oraz są symbolem dorobku, ciężkiej pracy rolników i stanowią swoistego rodzaju wyraz hołdu. Tym bardziej jesteśmy dumni, że mogliśmy w nich uczestniczyć.

Delegacja nasza wzięła udział w uroczystej mszy św. oraz w barwnym i okazałym korowodzie dożynkowym. W skład naszej delegacji wchodzili przedstawiciele władz gminnych w osobach: Wójt Gminy Puchaczów Adam Grzesiuk, Z-ca Wójta Gminy Stadnik Marian, Radni Gminy Puchaczów oraz dyrektorzy jednostek samorządowych gminy. Głównym elementem byli reprezentanci Kół Gospodyń Wiejskich oraz Sołectw: Koło Gospodyń Wiejskich w Brzezinach, Koło Gospodyń Wiejskich w Bogdance, Koło Gospodyń Wiejskich w Albertowie, Stowarzyszenie Aktywnych Kobiet w Jasieńcu wraz z własnoręcznie wykonanymi wieńcami i wypiekami dożynkowymi. Wymienione wieńce reprezentowały Gminę Puchaczów w Powiatowym Konkursie Wieńców Dożynkowych.

Miłym akcentem było otrzymanie nagrody za zajęcie III miejsca w Konkursie Wieńców Dożynkowych w kategorii wieniec tradycyjny przez Koło Gospodyń Wiejskich w Brzezinach. Jesteśmy ogromnie dumni i gratulujemy sukcesu.

Aktywnie braliśmy udział w obchodach dożynkowych, prezentując stoisko wystawiennicze, na którym w tym roku królowały dekoracje z koronki oraz makramy, wykonane na zajęciach warsztatowych, pod okiem instruktorki P. Mileny Brudkowskiej. Prezentowane rękodzieło budziło duże zainteresowanie oraz zachwyt oglądających. Na stoisku nie mogło zabraknąć również przysmaków, czyli ciast, swojskich wędlin, oraz smalcu z kiszonymi ogórkami.

Swój akcent mieliśmy również na scenie, podczas gminnych prezentacji artystycznych. Górnicza Kapela Podwórkowa KARBON tradycyjnie wykonała występ, zabawiając publiczność swoimi przebojami.

Jest nam miło, że mogliśmy uczestniczyć w tak pięknej i ważnej uroczystości jaką są Dożynki Powiatowe.

« z 2 »