27-go maja 2017 r. na hali sportowej Zespołu Szkół w Puchaczowie odbył się I Ogólnopolski Turniej Tańca Towarzyskiego o Puchar Wójta Gminy Puchaczów. Wydarzenie to zorganizowane zostało z okazji zbliżającego się Dnia Dziecka pod hasłem przewodnim: Wielka Gala Tańca „O uśmiech dziecka”. Nad prawidłowym i profesjonalnym przebiegiem gali czuwała Pani Aneta Pawlak ze Szkoły Tańca Zamek Lublin, która zajęła się techniczną stroną organizacji i rekrutacją tancerzy.

Dzieci w różnych kategoriach wiekowych: 7, 8-9, 10-11, i powyżej 12 lat, prezentowały swoje umiejętności w tańcach standardowych oraz latynoamerykańskich. Uśmiechy na twarzach uczestników świadczyły o dobrej zabawie, a muzyka sprawiała, że nogi same rwały się do tańca. Sobotnie wydarzenie było wspaniałą promocją naszej gminy ponieważ uczestnicy zjechali z różnych miejscowości: Lublin, Chełm, Biłgoraj, Biała Podlaska, Kock, Ostrów Lubelski, Zamość, Serokomla, Bystrzejowice. Goście, którzy nas odwiedzili mieli okazję dowiedzieć się więcej o gminie Puchaczów podczas prezentacji filmu promocyjnego oraz odczytywanych informacji w trakcie turnieju.

Całą Galę Tańca uświetniały występy profesjonalnych par tanecznych: Julii Suryś i Mateusza Tajaka – Wicemistrzów Polski w kategorii młodzież Federacji Tańca SportowegoMelanii Cieślińskiej i Edgara Sztuce vel Stuzmania – Wicemistrzów Polski w kategorii Dorośli Federacji Tańca Sportowego – obie pary reprezentowały szkołę tańca Zamek Lublin, a także Karoliny Staszak i Jana Huber – Mistrzów Polski Centralno-Wschodniej w kategorii Dzieci Starszych Polskiego Towarzystwa Tanecznego.
Zmagania uczestników czujnie obserwowali sędziowie, którzy wyłonili najlepsze pary. Przegranych jednak nie było, bowiem wszyscy zostali obdarowani pucharami, statuetkami, medalami, dyplomami i słodkościami ufundowanymi przez Wójta Gminy Puchaczów. Zmęczeni, ale szczęśliwi uczestnicy mogli zregenerować siły degustując potrawy przygotowane przez Dzienny Dom „Senior –Wigor” w Bogdance.

W tym miejscu pragniemy bardzo podziękować wszystkim osobom, które wsparły to taneczne spotkanie. W szczególności dziękujemy Pani Dyrektor Zespołu Szkół w Puchaczowie – Elżbiecie Bedlińskiej za udostępnienie hali sportowej oraz wszystkim pracownikom Zespołu Szkół za pomoc w przygotowaniach, Pani Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Puchaczowie – Beacie Sagan wraz z pracownikami za przygotowanie pięknej dekoracji, plakatów i zaproszeń. Gorące podziękowania kierujemy również do naszych sponsorów: firmie Lawendowe Centrum z Ostrówka Pani Karolinie Roczon, oraz firmie Szpakowscy – szkółka roślin ozdobnych w Kijanach, za wypożyczenie roślin do dekoracji, właścicielowi Studia Nagrań Video-Foto, Panu Dominikowi Arciszewskiemu, za wykonanie profesjonalnych fotografii oraz firmie eDom w Zofiówce – za materiały do zaciemnienia okien.

Mamy nadzieję, że minione wydarzenie zostało miło odebrane przez mieszkańców naszej gminy oraz przyjezdnych gości, a Referat Rozwoju Lokalnego i Promocji Gminy będzie mógł jeszcze raz sprawdzić się w organizacji takiego przedsięwzięcia.

Tekst: Arkadiusz Grzyb

Zdjęcia znajdują się na stronie:
TUTAJ