Gmina Puchaczów na Dożynkach Powiatowych w Cycowie.

W dniu 4 września Gminny Ośrodek Kultury w Puchaczowie miał zaszczyt reprezentować naszą gminę podczas Dożynek Powiatowych w Cycowie. Uczestniczyliśmy w uroczystej mszy św. oraz w barwnym i okazałym korowodzie dożynkowym. W skład naszej delegacji wchodzili, przedstawicie władz gminnych, w osobach: Z-ca Wójta Gminy mgr inż. Stadnik Marian, Sekretarz Gminy Katarzyna Wójcik-Kęcik, Przewodnicząca Rady Gminy Urszula Hucz, Wiceprzewodniczący Rady Gminy Piotr Sarama wraz z radnymi oraz dyrektorzy jednostek samorządowych gminy. Głównym elementem byli reprezentanci Kół Gospodyń Wiejskich oraz Sołectw: Koła Gospodyń Wiejskich w Brzezinach, Koła Gospodyń Wiejskich w Bogdance, Stowarzyszenia Gospodyń Wiejskich w Ciechankach, Stowarzyszenia Aktywnych Kobiet w Jasieńcu Koła oraz Aktywnych Kobiet w Turowoli, wraz własnoręcznie wykonanymi wieńcami dożynkowymi. Te wieńce reprezentowały Gminę Puchaczów w Powiatowym Konkursie Wieńców Dożynkowych.

Aktywnie braliśmy udział w obchodach dożynkowych, wystawiając stoisko wystawiennicze, na którym w tym roku królowały dekoracje z makramy, wykonane na zajęciach warsztatowych, pod okiem instruktorki P. Mileny Brudkowskiej. Prezentowane rękodzieło budziło duże zainteresowanie oraz zachwyt oglądających. Na stoisku nie mogło zabraknąć również przysmaków, czyli ciast, swojskich wędlin, oraz smalcu z kiszonymi ogórkami, a na ciepło były pierogi oraz bigos.

Prezentowaliśmy się również na scenie, podczas gminnych prezentacji artystycznych. Górnicza Kapela Podwórkowa KARBON wykonała półgodzinny występ, zabawiając publiczność swoimi przebojami.

Miłym akcentem były nagrody i wyróżnienia, jakie otrzymali wyjątkowi mieszkańcy naszej gminy, a byli to Pan Zbyszek Kołodziej i słynny Majątek Rutka, laureat konkursu na Markowy Produkt Powiatu Łęczyńskiego w kategorii usługa, oraz Pan Andrzej Chaciewicz został wyróżniony, Odznaką Honorową jako Zasłużony dla Rolnictwa.

Cieszymy się ogromnie, że mogliśmy wziąć udział w tak pięknym i uroczystym wydarzeniu, jakim były Powiatowe Dożynki w Cycowie.