Rozświetlenie Parku oraz Podsumowanie Akcji Charytatywnej OnkoMikołaj w Puchaczowie

W dniu 1grudnia 2022 r., odbyła się impreza która na stałe zapisała się w gminnym terminarzu, a jest to oczywiście Rozświetlenie Parku w Puchaczowie. W tym roku było jeszcze bardziej hucznie. Wydarzenie rozpoczęło się o godz. 17.00 w Gminnym Ośrodku Kultury widowiskiem teatralnym w wykonaniu Teatru Edukacji i Profilaktyki „Maska” z Krakowa, który przedstawił spektakl pt.” Za pasem święta, ktoś majstruje przy prezentach”. Było to możliwe dzięki wsparciu Gminnej Biblioteki Publicznej, która aktywnie uczestniczy w charytatywnej akcji OnkoMikołaj.

Na widowisko przybyły rzesze miłośników teatru, małych, ale również tych trochę starszych. Spektakl bawił, angażował i wywołał lawinę emocji u oglądających. Gromkie brawa potwierdziły, że bardzo się spodobał. Po tej miłej dawce kultury zabawa przeniosła się do parku, gdzie odbyła się dalsza część spotkania.

Uroczyste rozświetlenie Parku przyciągnęło tłumy mieszkańców gminy Puchaczów.

Spotkanie rozpoczął wójt Adam Grzesiuk, i który częstował uczestników słodkościami. Podczas spotkania każdy mógł znaleźć coś dla siebie. Jedni brali udział w zabawach prowadzonych przez instruktorów GOK-u, inni mogli skosztować waty cukrowej i popcornu.

Jako, że spotkanie było również podsumowaniem charytatywnej akcji OnkoMikołaj uczestnicy jako „wejściówkę” przynosili rzeczy na zbiórkę darów dla dzieciaków z Oddziału Onkologii i Ortopedii Lubelskiego Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego, za co z całego serca dziękujemy.

Do gminnej akcji dołączyli również inni partnerzy, którzy prowadzili zbiórki i czynnie w niej uczestniczyli, a są to:

Urząd Gminy w Puchaczowie,

Gminna Biblioteka Publiczna w Puchaczowie

Przedszkole w Puchaczowie

Dzienny Dom „Senior +” w Bogdance

Zespół Szkół w Puchaczowie

Szkolny Klub Wolontariusza w Szkole Podstawowej w Nadrybiu

Żłobek Samorządowy w Wesołówce „Bajkolandia”.

Wszystkim instytucjom oraz osobom prywatnym zaangażowanym w powyższe działania, oraz za wielkie serca, składamy ogromne podziękowania. Wspólnymi siłami udało nam się zebrać pokaźną ilość rzeczy, które będą cieszyły małych pacjentów i wywołają uśmiechy w trudnym czasie choroby.